Dlaczego nasze kursy?

Czy jesteś pewien, że w nagłym zdarzeniu umiałbyś udzielić szybkiej i skutecznej pomocy? To może być osoba obca, ale też ktoś bliski. Czasem masz tylko 4 minuty, żeby dać szanse na życie.

Podczas kursów organizowanych przez GRUPĘ EMERMED® zdobędziesz umiejętności skutecznego działania oraz ratowania zdrowia i życia w najczęściej spotykanych sytuacjach. Dzielimy się z Tobą wiedzą, wieloletnim doświadczeniem i pozwalamy zdobyć odpowiednie umiejętności. Te umiejętności pozwolą Ci zachować zimną krew i działać racjonalnie, gdy inni wpadną w panikę.

W naszej ofercie znajdziesz kursy na różnych poziomach zaawansowania i o różnym zakresie.

Dlaczego nasze kursy?

Czy jesteś pewien, że w nagłym zdarzeniu umiałbyś udzielić szybkiej i skutecznej pomocy ratując własne lub cudze życie? To może być osoba obca, ale też ktoś Ci bliski. Czasem masz tylko 4 minuty, żeby dać szanse na życie.

Podczas kursów organizowanych przez GRUPĘ EMERMED® zdobędziesz umiejętności skutecznego działania oraz ratowania zdrowia i życia w najczęściej spotykanych sytuacjach. Dzielimy się z Tobą wiedzą, wieloletnim doświadczeniem i pozwalamy zdobyć odpowiednie umiejętności. Te umiejętności pozwolą Ci zachować zimną krew i działać racjonalnie, gdy inni wpadną w panikę.

W naszej ofercie znajdziesz kursy na różnych poziomach zaawansowania i o różnym zakresie.

Wyjątkowe cechy naszych kursów
 • Wciągające zajęcia - intensywne ćwiczenia, symulacje, scenariusze z życia wzięte i pozoracje z wplecionymi elementami wykładu,

 • Doświadczona kadra trenerska - kursy prowadzą czynni zawodowo ratownicy medyczni, z ogromnym doświadczeniem trenerskim, ciągle aktualizujący swoją wiedzę.

 • Innowacyjność - wykorzystujemy nowoczesny, profesjonalny sprzęt edukacyjny: oddychające fantomy, manekiny ewakuacyjne o realistycznej wadze, sprzęt który stosują zawodowe służby ratownicze,

 • Materiały szkoleniowe - abyś po kursie miał możliwość odświeżenia zdobytej wiedzy zapewniamy zwięzłe i czytelne materiały szkoleniowe,

 • Certyfikaty - po każdym kursie wystawiamy certyfikat - dokument honorowany przez urzędy, instytucje i służby kontrolne w Polsce,

 • Atmosfera - podczas naszych zajęć panuje profesjonalna ale przyjazna atmosfera.

Podstawowa pierwsza pomoc – kurs dla każdego

Jednodniowy kurs przeznaczony dla osób bez wykształcenia medycznego, które chcą nauczyć się prawidłowych zachowań i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia w najczęściej występujących sytuacjach w życiu codziennym.

Pierwsza pomoc dzieciom i niemowlętom

W przypadku dzieci, które są ruchliwe i mają różnorodne pomysły, często dochodzi do różnych nieprzewidzianych wypadków. Aby skutecznie pomóc dziecku konieczne jest zachowanie zimnej krwi. O wiele łatwiej o to, gdy wcześniej przećwiczy się podobne sytuacje pod okiem doświadczonego trenera.

Kurs dedykowany jest przede wszystkim rodzicom i opiekunom małych dzieci, został specjalnie opracowany w ten sposób, aby omówić w możliwie szerokim aspekcie najczęściej występujące zdarzenia z udziałem dzieci. Podczas szkolenia realizowane są różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem fantomów dzieci i niemowląt, co pozwala w realny sposób przećwiczyć reanimację krążeniowo-oddechową na dziecku. Dodatkowo wykorzystujemy na kursie kamizelki Act-fast, które umożliwiają naukę chwytu odkrztuszającego, który należy zastosować w przypadku zakrztuszenia, a nie można go przećwiczyć w żaden inny sposób.

Poligon Ratowniczy

Jesteś zawsze aktywny? Chcesz zdobyć umiejętności na wagę życia, a przy okazji świetnie się bawić? Sprawdź naszą ofertę szkoleń Outdoor, gdzie wiedza łączy się z przygodą! To również świetny pomysł na nieco inną formę spędzenia czasu ze znajomymi. Poligon Ratowniczy w wariancie BASIC to kurs specjalnie przygotowany dla osób, które chcą połączyć naukę z dobrą zabawą i przygodą. Podczas kursu realizowane są scenariusze z udziałem profesjonalnych pozorantów, z wykorzystaniem charakteryzacji obrażeń. Poligon jest świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach zbliżonych do realnych.

Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim do osób, które chcą się rozwijać i zdobywać kolejne kroki wtajemniczenia oraz do tych, którzy chcą choć przez chwilę poczuć się jak zawodowi ratownicy. Kurs odbywa się w terenie dostosowanym do poziomu wyszkolenia uczestników.

Nasza specjalność - Ratownik Drogowy

Niektórzy spośród naszych klientów, szczególnie Ci, którzy uczestniczyli już w innych kursach i posiadają podstawowe umiejętności medyczne, mają specjalne potrzeby. Dla nich przygotowaliśmy kurs na wyższym poziomie - Ratownik Drogowy. Jest on przeznaczony dla osób często poruszających się po drogach, mających do czynienia z komunikacją i transportem prywatnie lub zawodowo. Kurs ratownictwa drogowego skupia się na przygotowaniu jego uczestników do prowadzenia akcji ratowniczej podczas wypadków komunikacyjnych do czasu przybycia służb profesjonalnych. Każdy uczestnik kursu, po zaliczeniu egzaminu, otrzymuje tytuł Ratownika Drogowego.

Dla urodzonych nauczycieli - Instruktor Pierwszej Pomocy Train the Trainers

Niektórzy uczestnicy naszych kursów czują, że są stworzeni, by nabytą wiedzę i umiejętności z zakresu ratowania życia przekazywać dalej. W szkołach, w swoim środowisku pracy czy wśród znajomych, ale również prowadząc indywidualną działalność instruktorską. Ludzie ci wybierają kurs Train the Trainer, oparty na międzynarodowych standardach ERC. Podczas zajęć, przyszli instruktorzy zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia kursów i wydawania Certyfikatów. Nasz Ośrodek Szkoleniowy Emermed od 2010 roku opuściło już ponad 350 Instruktorów. Zastanów się, czy nie chciałbyś zostać jednym z nich.

Co dostajesz w trakcie kursów?

Każdy uczestnik dowolnego kursu otwartego ma zapewnioną:

 • solidną dawkę wiedzy i umiejętności,

 • wysokiej klasy kadrę instruktorską (strażacy, ratownicy medyczni, ratownicy drogowi),

 • zajęcia w profesjonalnie przygotowanym Centrum Szkoleniowym,

 • ćwiczenia na wysokiej klasy sprzęcie – m. in. z użyciem fantomów BRAYDEN (więcej na www.brayden.pl) lub Little Ann QCPR (więcej na https://laerdal.com/hk/products/simulation-training/resuscitation-training/little-anne-qcpr/)

 • bufet kawowy w trakcie całego szkolenia,

 • gratis mini apteczkę - breloczek ratowniczy z rękawiczkami i maseczką do sztucznego oddychania,

 • niezbędne dokumenty (certyfikat, legitymację itp.).