Szkolenia

Active Shooter


Frustracja, niezrozumienie, różnego rodzaju poglądy i cała gama różnych innych czynników może doprowadzić do sytuacji, w której ktoś zacznie się zachowywać agresywnie, a nawet sięgnie po broń. Niestety coraz częściej słyszymy o sytuacjach niebezpiecznych, do których dochodzi na ulicy, w szkołach czy w pracy. Tegu typu zdarzenia cechują się dużą nieprzewidywalnością i gwałtownością. Często rozgrywają się dynamicznie, przez co ofiary zdane są same na siebie do przyjazdu odpowiednich służb. 
Dlatego tak ważna staje się wiedza dotycząca właściwej reakcji. 
Unikatowe szkolenie specjalistyczne, mające na celu zapoznanie uczestników z procedurami obowiązującymi w nagłej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Szkolenie prowadzone przez specjalistę w zakresie bezpieczeństwa z doświadczeniem antyterrorystycznym.
Część zajęć odbywa się w formie symulacji - np. wtargnięcie uzbrojonej osoby na teren firmy. Wymusza to na uczestnikach podjęcie określonych działań w stosunku do zaistniałej sytuacji oraz przećwiczenie właściwych zachowań.

Możliwe jest rozbudowanie szkolenia o moduł prowadzony przez psychologa.

Active Shooter

  • agresywny klient
  • podłożenie ładunku wybuchowego
  • zamach terrorystyczny
  • sytuacja zakładnicza
  • aktywny zabójca - konfrontacja z osobą niebezpieczną

Psychologiczne aspekty

  • psychologia tłumu - funkcjonowanie w dużych zbiorowiskach
  • sytuacje zgrożenia - jak reaguje mózg
  • konsekwencje zagrożenia życia - czym jest PTSD i jak się przed nim uchronić?

Certyfikat ukończenia szkolenia

Po każdym kursie wystawiamy Certyfikat - dokument honorowany przez urzędy, instytucje i służby kontrolne w Polsce. Wystawiane przez nas certyfikaty są dwujęzyczne. Certyfikaty wraz z suplementem dostępne są również do pobrania dla zalogowanych użytkowników.

E-learning

Szkolenie przygotowujące do kursu, realizowane w formie e-learningu. Kurs dostępny jest tylko dla Klientów posiadających konto w Internetowym Systemie Obsługi Szkoleń.

Karta ICE

Karta pomaga w łatwym i szybkim uzyskaniu informacji oraz powiadomieniu bliskich w razie wypadku. Na karcie znajdują się podstawowe informacje, takie jak: imię i nazwisko, choroby i uczulenia, miejsce na kontakt do osoby bliskiej. Dodatkowo karta posiada oświadczenie woli dot. zgody na pobranie narządów. Na odwrocie umieszczona jest instrukcja pierwszej pomocy.